Kennismaken met de Argentijnse tango door Tango Libre
maandag 14 september 2026 19:00 tot 20:00
Vanuit verschillende culturen en dansen van migranten ontstond vanaf het einde 19e eeuw in de sloppenwijken van Buenos Aires en Montevideo een gepassioneerde volksdans, de Argentijnse tango.
In het preutse Europa vond men dat er bij die tango te close werd gedanst en zo ontstond een andere variant, de stijvere ballroomtango. Velen van ons hebben die vroeger als tiener op de traditionele dansles geleerd. Maar de oorspronkelijke tango is dus een heel ander verhaal, met kleine, eenvoudige bewegingen die de muziek je influistert en die je als danspaar aan elkaar doorgeeft.
De Argentijnse tango is een parendans, maar je hoeft niet met een eigen (dans)partner te komen. In de begintijd waren het vooral mannen die met elkaar dansten, de meeste migranten waren immers mannen. Mannen mochten pas een vrouw leiden nadat ze de tango van een ervaren leider hadden geleerd! De laatste twintig jaar dansen er in Nederland juist steeds vaker vrouwen met elkaar de Argentijnse tango.
Wil jij ook eens iets van deze prachtige dans beleven en bewegen op mooie melancholieke muziek, kom dan naar de kennismakingsles voor beginners bij TangoLibre op maandag 14 september van 18.00- 19.00 uur in de TangoSchuur Kerkhofweg 15 Warnsveld.
Free en Evert Jan van TangoLibre geven al 25 jaar Argentijnse tangolessen in en om Zutphen.
Bij voldoende aanmeldingen kan uit deze kennismakingsles een nieuwe beginnersgroep ontstaan.
Voor meer info: www.tangolibre.nl, tangoschuur@gmail.com, of 06 40488844
