Grote rol voor orgel bij Andacht in Catharinakerk
zaterdag 12 september 2026 17:00 tot 17:40
DOETINCHEM - De eerste Andacht in het nieuwe seizoen is op zaterdag 12 september. Het is tevens de afsluiting van de Open Monumentendag in de Catharinakerk. In deze Andacht speelt het monumentale Flentroporgel een belangrijke rol. Organist Maurits Bunt speelt hierop muziek van Bach, Böhm en Buxtehude. De thema’s vergeving, barmhartigheid en verzoening zal hij door middel van improvisaties op het orgel verklanken. Bert van der Haar leest hier inspirerende teksten bij.
Maurits Bunt is de opvolger van Elske te Lindert als organist van de Catharinakerk. Hij is de vaste organist van de Evangelisch-Lutherse kerk in Apeldoorn. Daarnaast is hij orgel- en klavecimbeldocent, actief als continuospeler en beiaardier.
De Andacht begint om 17.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. Toegang is zoals altijd gratis, een vrije gift bij de uitgang wordt zeer gewaardeerd.
Andacht - Een moment van rust, een moment van aandacht, een brandende kaars, mooie muziek, een inspirerende tekst, is een initiatief van Catharina Spiritueel.
www.pg-doetinchem.nl
